Czy USG dopochwowe dzień po dniu jest bezpieczne dla ewentualnego zarodka który by się pojawił?

Witam. Czy usg dopochwowe dzień po dniu jest bezpieczne dla ewentualnego zarodka który by sie pojawił ? Chodzi o potwierdzenie pustej ciąży. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Usg dopochwowe nie jest przeciwwskazane we wczesnej ciąży i nie stanowi zagrożenia dla rozwijającego się zarodka.