Czy USG guzka w okolicy jąder rozwieje wątpliwości?

Witam, Z okolicy prawego jadra mam twardy guzek wielkości kilku milimetrów. Bylem z tym u urologia jakieś 4 lata temu. Stwierdził, że to albo torbiel nasienna albo zwłokniały zylak itd. Guzek zlokalizowany jest w miejscu gdzie do jadra wchodzi powrozek nasienny a sam guzek jast poza jadrem w fałdzie skóry nie wiem jak to nazwac ale wyczywalne w okolicy są kanaliki nie wiem czy zyły czy kanaliki najadrza. W dotyku jest twardy ale przy mocnym sciśnieciu zmiejsza się jednak nie znika. Pozostaje dosc blisko jadra tak jak by obszarze trzony najadrza. Powierzchnia samego jadra jest w dotyku sliska jak szybka bez jakikolwiek niedoskonałosci jedynie ten mankament tuz przy nim w postaci tej kulki, gdzie wchodzi to wszystko z powrózka. Owy guzek jak mowiłem lekarzowi mam od 2009 roku wtedy pierwszy raz go wykrylem, 4 lata temu zasugerował by obserwowac czy nie rosnie i moze samo sie wchlonie. Mam wrazenie ze czasem ma te kilka milimetrów czasem jest bardzo malutki ledwo wyczuwalny. Jednakze nic sie nie wchłoneło. Dlatego planuje wizyte u Urologa prywatnie i USG. Czy to badanie rozwieje wszelkie watpliwosci? Czy torbiel nasienna moze utrzymywac sie latami i nie zmieniac sie w ogole? P.S: Nie ma mowy o pomyłce bo glowa i ogon najadrza sa wyczuwalne w obu jadra i zlokalizowane na gorze i na dole a ten manakement jest z boku. Nie jest to równiez nasieniowod bo jest on w daleszej odleglosci od tego guzka. Proszę o odpowiedź.

USG na pewno pomoże w ocenie charakteru zmiany, ale nie koniecznie pozwoli na postawienie ostatecznego rozpoznania. O dalszym postępowaniu zadecyduje urolog po uzyskaniu wyniku. Pozdrawiam.