Czy usg u mojej babci zostało źle wykonane?

Witam, Mojej babci na USG wątroby wyszły naczyniaki, poszła się leczyć dalej, hepatolog zalecił TK jamy brzusznej. Po TK okazało się, że naczyniaków nie ma. Czy źle zostało wykonane USG przez lekarza pierwszego kontaktu? Lekarz tłumaczy się, że naczyniaki "mogły się schować" ?! Jest to w ogóle możliwe?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie oznacza to że lekarz w POZ popełnił błąd. USG jest metodą tanią subiektywną oraz nieinwazyjną. Z tego powodu nie jest tak dokładna i łatwa do oceny jak tomografia komputerowa.