Czy usunąć laparoskopowo mięśniaka?
We wrześniu ubiegłego roku miałam usuwane dwa mięśniaki 13cm i 7cm (laparotomia). W marcu podczas badania usg lekarz zauważyl nowego o wielkosci 1.3cm. Uspokajał mnie że nic się nie dzieje, ale tempo w jakim one pojawiają się i rosną jest conajmniej niepokojące. Lepiej usunąć go laparoskopowo czy obserwować?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Wszystko zależy od tego, jakie objawy u Pani występują. Jeśli nie ma bolesnych i obfitych krwawień, nie ma konieczności usuwania od razu takiego mięśniaka. Najważniejsze jest regularne badanie.