Czy usunięte hemoroidy wewnętrzne zmniejszają hemoroidy zewnętrzne?

Czy hemoroidy wewnętrzne usunięte metodą barrona zmniejszają w jakiś sposób także hemoroidy zewnętrzne? Czy jest to jakoś widoczne na zewnątrz? Jak usuwa się hemoroidy zewnętrzne?

Szanowna Pani, jest wiele sposobów jak opaskowanie, usunięcie chirurgiczne czy krioterapia. Usunięcie guzków krwawniczych wewnętrznych nie ma większego wpływu na guzki zewnętrzne. Pozdrawiam