Czy usuwanie amalgamatu jest niebezpieczne?

Wiram. Zaczął mnie bolec ząb, gorna siódemka.Ząb został wypełniony amalgamatem chyba z 10 lat temu,podobno usowanie amalgamatu jest niebezpieczne.Co mam zrobic?

Proszę jak najszybciej udać się do swojego stomatologa. Usuwanie wypełnienia amalgamatowego musi być wykonane w odpowiedni sposób z użyciem ssak podczas zabiegu , by wyeliminować możliwość połknięcia kawałków usuwanego wypełnienia.