Skład Viagry a szkodliwość dla zdrowia

Witam, mam pewne pytanie dotyczące Viagry, a dokładniej składu Viagry. Stosuję ten preparat od pewnego czasu na wiadome problemy i muszę przyznać, że efekty są bardzo dobre. Natomiast zastanawiam się czy skład Viagry nie powoduje, że ten preparat jest niebezpieczny dla zdrowia? Na razie nie wydaje mi się abym odczuwał jakieś skutki uboczne, ale z drugiej strony boję się żeby problemy zdrowotne dopiero się nie zaczęły. Czy jest możliwe, by z powodu składu Viagry w moim organizmie pojawiły się jakieś problemy zdrowotne? Czy Viagra może powodować negatywne efekty uboczne dla zdrowia, które na przykład ujawnią się dopiero po dłuższym czasie stosowania? I w końcu w jaki sposób stosować Viagrę, by efekty uboczne się nie pojawiły albo żeby ewentualnie było jak najmniejsze. Jak często można brać ten lek? Z góry dziękuję za wszystkie informacje i pozdrawiam.
ponad rok temu

Szanowny Panie, odpowiedź na Pana pytanie brzmi: TAK. Sildenafil - substancja czynna wchodząca w skład Viagry - powoduje działanie niepożądane u 37% osób, które ją stosują. Zwykle są to drobne dolegliwości, takie jak bóle głowy i wysypka. Jednak u osób obciążonych i przyjmujących leki sercowo-naczyniowe Viagra może powodować np. spadki ciśnienia, zawroty głowy, omdlenia. Dlatego też lek ten przepisuje lekarz, aby mógł dokładnie przyjrzeć się pacjentowi.