Czy w 15-tygodniu ciąży możliwe jest określenie płci?

Witam, wczoraj miałam usg 15 tc lekarz stwierdził że nic między nogami nie widzi i wstępnie dziewczynka i takie moje pytanie czy lekarz mógł jednak się pomylić czy zwykłe usg w tym tygodniu jest pewne?

Lek. Paweł Szadkowski

Dziecko podczas badania jest w ciągłym ruchu i mogła się zdarzyć taka sytuacja, że akurat krocza nie było dobrze widać. Dlatego lekarz podał tylko wstępnie płeć dziecka, tak jak to widział na obrazie usg. Czyli usg w tym tygodniu określa płeć z dużym prawdopodobieństwem, ale nie w 100 procentach.