Czy w 25. tygodniu życia płodu mogą odejść wody płodowe?
dzien dobry,mam takie pytanie,czy badanie usg moze pomylic sie albo miec trudnosci z odczytaniem miesiaca plodu ktory ma wodoglowie,wade serca i chore nerki i jeszcze jedno pytanie czy w 25 tygodniu zycia plodu moge odejsc wody plodowe jakie sa przyczyny plod jest chory tak jak naoisalam wyzej pozdrawiam beata

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Czego unikać w ciąży?
Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.
Odpowiadając na pierwsze pytanie .Tak , wodogłowie zawyża wynik biometrii głowy płodu więc przekłamuje wagę dziecka i termin porodu.
Co do wód płodowych to mogą one samoistnie odpłynąć w każdej nawet zdrowej ciąży, przyczynić się do tego może infekcja np. dróg rodnych czy moczowych ( na szczęście zdarza się to rzadko ) . Natomiast w ciąży nieprawidłowej z wadami dziecka często się tak dzieje że wody mogą odpłynąć przedwcześnie.
Od siebie dodam ,że natura czasem lepiej wie co uczynić. Może to i lepiej że tak się dzieje. Mam nadzieję że Pani rozumie co mam przez to na myśli . Pozdrawiam . Chęciński Paweł
Witam.
W związku z obecnością wad u dziecka, ocena jego wieku ciążowego może być utrudniona i wymaga dużej wprawy od lekarza wykonującego badanie. Odnośnie odejścia wód płodowych-niestety ciąże w których występują wady płodu są zwykle skazane na poronienie lub pród przedwczesny. Naturalne terminacje zdarzają się często i są niejako naszą genetyczną właściwością zapobiegającą rozwojowi słabych i wadliwych genetycznie jednostek.
Pozdrawiam.