Czy w 7. miesiącu ciąży test ciążowy domowy wyjdzie pozytywny?

czy w 7 miesiacu ciazy test ciazowy domowy wyjdzie pozytywny? czy negatywny?

Małgorzata Panek

W 7 miesiącu ciąży stężenie beta HCG jest niskie, a to właśnie obecność tego hormonu w moczu pokazują testy ciążowe. W zależności od czułości testu może on dać wynik pozytywny. Na tym etapie ciąży bardziej wiarygodne są badania USG. Proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem.
Pozdrawiam