Czy w chorobie AZS skóra całego ciała jest sucha?

Witam, mam pytanie dotyczące AZS. Czy w tej chorobie skóra całego ciała jest sucha? Córka ma suche plamy na skórze w miejscach typowych dla AZS, ale pozostała skóra jest w świetnej kondycji, nawet jeśli nie stosujemy żadnych kosmetyków. Czy to możliwe w przebiegu AZS?

Charakterystycznymi cechami atopowego zapalenia skóry jest występowanie zaczerwienienia, suchości skóry w zgięciach łokci, kolan oraz na twarzy i szyi. Rzadko mogą występować na całym ciele. Czasami można zauważyć objawy towarzyszące, tj. astma, przewlekły katar oraz zapalenie spojówek. U dzieci suchość najczęściej widać na policzkach, czole, skórze głowy, ale także w zgięciach łokci, nadgarstków, czy kolan. W cięższych przypadkach może występować erytrodermia, czyli stanu zapalnego całej powierzchni skóry. Jeśli zauważy się którykolwiek z powyższych objawów, trzeba natychmiast udać się do lekarza.