Czy w ciągu pół roku mógł się u mnie rozwinąć tętniak aorty?

Witam. Pół roku temu miałem usg brzucha, wyszło chyba prawidłowo: aorta brzuszna prawidłowa, światło przepływu 18mm. Ale od początku tego roku odczuwam dziwne objawy, między innymi pulsowanie w brzuchu, pomiędzy mostkiem a pępkiem, zazwyczaj podczas leżenia ale czasem czuje to też podczas siedzenia i stania. Czasem boli mnie brzuch, po nawet małym posiłku czuje się bardzo "napchany". Ciśnienie w normie. Leczę się na nerwicę u lekarza psychiatry oraz chodzę do psychologa. Moje pytanie brzmi: czy w ciągu pół roku mógł się u mnie rozwinąć tętniak aorty? Odczuwam podobne objawy jakie daje tętniak aorty ale z drugiej strony może to nerwica? Czy jest sens powtarzać badanie usg brzucha po pół roku, czy tętniak w takim czasie nie mógł się nawet rozwinąć?

Dobry wieczór,

proponował bym przed udaniem się do swojego lekarza pierwszego kontaktu wykonać podstawowe badania z krwi morfologa z rozmazem, CRP, OB, badanie ogólne mocz, kał na pasożyty, lekarz w trakcie badania palpacyjne brzucha oceni objawy kliniczne w raz z wykonanymi badaniami krwi czy można podejrzewać tętniaka aorty zlecając odpowiednią konsultację do odpowiedniego specjalisty.

Prawdo podobnie jest progresja nerwicy lękowej wskazana wizyta u psychiatry który zapozna się z objawami i oceni czy opisane przez Pana objawy są spowodowane chorobą nerwicy, depresji potwierdzi lub wykluczy a taka konsultacja się Panu przyda dla lekarza pierwszego kontaktu lub np gastrologa.

Pozdrawiam