Czy w ciąży mogę nadal prowadzić aktywne życie zawodowe?

Mam 41 lat, jestem w 7 tygodniu ciąży. Czy mogę prowadzić aktywne życie zawodowe jak do tej pory? Jestem nauczycielem, pracuję w szkole państwowej na cały etat i mam działalność w szkole językowej - dwa dni w tygodniu do godz 21. Czy powinnam zrezygnować z dodatkowej pracy jeśli narazie dobrze się czuję? Katarzyna

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli czuje się Pani dobrze, nie ma konieczności rezygnacji z pracy zawodowej. O tym decyduje też Pani ginekolog, więc w trakcie wizyty należy z nim poruszyć ten temat.