Czy w ciąży można stosować Controloc?

Dzien dobry. Mam 34 lata i bole zoladka. Gastroenterolog stwierdzil nadkwasote zoladka i zlecil leczenie: controloc 2*dziennie 40mg przez tydzien, pozniej 40mg raz dziennie przez 2 tyg. a pozniej po 20mg przez 2 tyg. Skonczylam juz brac dawke 40mg I od trzech dni biore 20mg tylko teraz sie okazalo ze moge byc w ciazy. I moje pytanie czy przerwac branie controlocu i wrocic jesli okaze sie ze nie jestem w ciazy? Czy powinnam brac dalej lek? Dodam ze bylby to sam poczatek ciazy, a bole zoladka sa duzo mniejsze...

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wstrzymanie stosowania leku do czasu wykluczenia ciąży. Pozdrawiam.