Czy w ciąży można stosować krem antybakteryjny Avene Cicalfate?

Mam pytanie do Dr Ginekolog. Czy w ciąży można stosować krem antybakteryjny Avene Cicalfate,

Małgorzata Panek

Kremy działają prawie wyłącznie na skórę. Składniki aktywne wchłaniają się do krwi w bardzo niewielkim procencie.
Krem wymieniony przez Panią (Avene Cicalfate) nie zawiera antybiotyku, a jedynie ma działanie przeciwbakteryjne. Ponadto wg producenta może być stosowany u niemowląt. Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do stosowania tego kremu. W razie reakcji alergicznych, proszę zgłosić się do swojego lekarza
Pozdrawiam.