Czy w ciąży można stosować Octanisept?

Octanisept w ciąży Dzień dobry, Jestem w 31 tygodniu ciąży. Od niedawna trochę dokuczają mi hemoroidy. Poratowalam się octaniseptem, pomoglo. Tylko mam pytanie, czy w ciazy mozna ze spokojem stosowac octanisept? Stosowalam go w trakcie ciazy kilka razy, poza wspomnianym guzkiem, takze na odkazenie rany po skaleczeniu oraz przemylam kilka razy zajad w kącik ust. Czy ten specyfik nie zaszkodzi mojemu dziecku?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Można stosować na skórę. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem.