Czy w ciąży można stosować Seronil?

Witam, od dwóch miesięcy stosuję seronil, mam stwierdzoną depresję która się przypałętała w następstwie poronień. Okazało się, że znowu jestem w ciąży. Lekarz twierdzi, że nie powinnam odstawiać jeszcze seronilu gdyż terapia nim trwa za krótko a jest to lek bezpieczny w ciąży. Oprócz leków chodzę na psychoterapię. Jednak ja chcę odstawić lek, nie wybaczyłabym sobie kolejnego poronienia. Od dwóch dni nie biorę tabletek. Czy mogę bezpiecznie odstawić ten lek?

Lek. Paweł Szadkowski

Nagłe odstawienie takich leków może skutkować powrotem objawów depresyjnych. Powinna Pani o swojej decyzji poinformować lekarza prowadzącego ciążę, lekarza psychiatrę i psychoterapeutę.