Czy w ciąży można wędrować po górach?

Mam 35 lat to moja pierwsza ciąża. W 7-8 tygodniu mam zaplanowany tygodniowy wyjazd w Alpy. Trekking na wysokości do 2700 m n.p.m., różnice wzniesień ok. 1000 m, codziennie po 7-8 h chodzenia. Czy powinnam odpuścić całkowicie taki wyjazd? czy zmienić trasy do wysokości schronisk z co drugim dniem na odpoczynek? Fizycznie jestem przygotowana do wyjazdu, od 12 lat chodzę po Tatrach.

Lek. Paweł Szadkowski

Oczywiście ograniczać może panią pani stan kliniczny i to jak się pani czuje. Sugeruję omówić to dokładnie ze swoim lekarzem ginekologiem. Obawiam się jednak, że wyżej opisanych wysiłek może być zbyt duży dla pani w tym okresie.