Czy w czasie ciąży przeszłam toksoplazmozę?

Na początku ciąży mialam robienie badania na toxoplazmoze wyniki igm i igg wyszły ujemne. Badanie powtórzyłam cztery miesiące później i igm wciąż pozostaje ujemne ale igg zmieniło się na dodatnie i jest na poziomie 98. Badanie powtórzyłam za miesiąc igm ujemne igg wzrosło do 131. Czy to oznacza że w czasie ciąży przeszłam toksoplazmozę?? Bardzo proszę o odpowiedź

Szanowna Pani, jest to możliwe. Należy wykonać badanie na awidność przeciwciał. Serdecznie pozdrawiam