Czy w czasie odchudzania można jeść potrawy smażone na oliwie z oliwek?

1) Masa ciała 67 kg, lat 36, kobieta, mało ruchu. 2) Ciągle się odchudzam, ale schudnę 3-4 kilogramy i waga stoi w miejscu. 4) Byłam i moja nadwaga nie jest przyczyną choroby. 5) Rano jogurt i muesli lub 2 kromki czarnego chleba z szynką z indyka lub łosoś. 6) Nie choruję na choroby przewlekłe.
ponad rok temu

Witam!

Pani opis jest bardzo ubogi. Nie podała Pani wzrostu, stąd nie wiem, czy ma Pani nadwagę, czy też nie.

Rozumiem, że skoro wymieniła Pani tylko posiłki poranne, poza nimi nic nie spożywa?

Odnośnie oliwy, nie ma znaczenia na czym Pani smaży, jeśli chodzi o ilość kcal. Tłuszcz, to tłuszcz. 1 g tłuszczu jest źródłem 9 kcal, stąd 1 łyżeczka oliwy to ok. 45 kcal, 1 łyżka to ok. 90 kcal. Proszę więc monitorować podaż tłuszczu, jeśli się Pani odchudza.

Pozdrawiam