Czy w czasie pettingu można zajść w ciążę?

Witam,
mam 15 lat i zastanawiam się czy przez petting można zajść w ciążę?
Mój chłopak pisał już do Pani doktor, nawiązując do tego samego pytania nasza sytuacja jest bardzo dziwna i na pewno nie jesteśmy gotowi jeszcze na to.
Wyglądało to następująco: na dosłownie 10 sekund mój chłopak zsunął mi majtki i szybko je ubrał, lecz on miał je na sobie cały czas, doszło do wytrysku, ale gdy już nie mógł dać rady po prostu się odsunął. Więc chyba nie powinno nic się dostać w okolice intymne. Nie robiliśmy nic rękoma ani palcami.
Dlatego zastanawiam się czy to realne? Miesiączka spóźnia mi się już długo, ale nie jestem tak dokładnie pewna, kiedy miałam ja ostatni raz. Mam dziwnie opuchnięty brzuch i to nie są na pewno objawy nadmiernej wagi.
Proszę o odpowiedź

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

W wyniku zaistniałego kontaktu, jeśli w ogóle można to tak nazwać, nie mogło dojść do zapłodnienia skoro jak opisujesz, nie doszło do kontaktu nasienia z Twoimi okolicami intymnymi. Nie ma takiej fizycznej możliwości. Więc nie ma też powodu do niepokoju z powodu ewentualnej ciąży.

Nieregularne miesiączki występują u prawie wszystkich młodych kobiet w okresie dojrzewania i związane jest to właśnie z tym procesem. Niepokojąca jest sytuacja gdy miesiączka nie występuje przez ponad 3 miesiące - w tej sytuacji należy zgłosić się do lekarza ginekologa w celu zbadania i oceny hormonalnej.

W związku z tym, że rozpoczęłaś współżycie płciowe tego typu wizyta u ginekologa powinna odbyć się już teraz.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.