Czy w moim wieku istnieje możliwość korekty wzroku za pomocą lasera bądź innej metody?

Witam, mam 14 lat, wadę wzroku -3 na obu oczach, w związku z tym chciałabym się dowiedzieć, czy w moim wieku istnieje możliwość korekty wzroku za pomocą lasera bądź innej metody?
14 LAT ponad rok temu

Witam!
Chirurgia laserowa raczej nie wchodzi w grę, gdyż wymagane jest, by wada była stabilna przez ostatni rok przed zabiegiem, co w wieku 14 lat, kiedy oko rośnie (jak cały organizm ), jest mało prawdopodobne.
Wadę taką można oczywiście skorygować okularami lub miękkimi soczewkami kontaktowymi (SK). Zaznaczę przy okazji, że nawet przy zdecydowaniu się na soczewki kontaktowe, zawsze należy mieć w zapasie okulary, na wypadek wystąpienia chociażby zapalenia spojówek, kiedy to na 1-2 tyg. trzeba zrezygnować z SK.
Pozdrawiam