Czy w mojej sytuacji mogę brać leki ziołowe bez recepty?

Jestem po przebytej chorobie nowotworowej piersi mam 54lata i właśnie weszłam w okres menopałzy i od dwóch miesięcy nie mam okresu moja największa dolegliwoscia są bardzo silne zawroty głowy wręcz wirujące przy zmianie pozycji. Chciałam się spytać czy w mojej sytuacji mogę brać leki takie ziołowe bez recepty. Leczenie zakończyłem w 2011roku i była to operacja oszczedzajaca i radioterapie. Nie przyjmuje żadnych leków

Przede wszystkim należy najpierw ustalić , czy objawy neurologiczne dotyczą objawów menopauzalnych. Dobrze byłoby wykonać badanie mózgowia MRI czy TK .
Jeżeli wyniki bedą dobre , należy ocenić typ raka , który u pani wystapił- czy był hormonozależny?Odpowie na to pytanie onkolog prowadzacy i dobierze dla pani rodzaj terapii na menopauzę.