Czy w nagłym przypadku mogę wykonać rezonans magnetyczny w ciąży?

Witam, od trzech miesięcy zmagam się z bólem głowy w okolicy potylicy. Ból jest umiejscowiony głównie z tyłu, czasem pojawia się powyżej potylicy z prawej strony przypominający wbijanie szpilek. Nie mam zawrotów głowy, nie wymiotuję, nie mam problemów ze wzrokiem. Zostałam przebadana przez okulistę, laryngologa i neurologa. Skierowano mnie do fizjoterapeuty, ponieważ ból przenosi się również na okolice karku. Po zażyciu dwóch tabletek przeciwbólowych ból po jakimś czasie mija. Ból potrafi się przenosić na okolice czoła. Ciężko jest mi spać na potylicy, ponieważ głowa również boli, jakbym coś uciskała. W lipcu zeszłego roku miałam robiony tomograf bez kontrastu, wg opisu wszystko było jak najbardziej w porządku. Niepokoją mnie codzienne bóle głowy. Jestem w czwartym miesiącu ciąży i mam związane ręce. Czy w nagłym przypadku mogę wykonać rezonans magnetyczny? obawiam się zmian takich jak naczyniak, guz albo tętniak.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z neurologiem. Być może wskazane będzie wykonanie rezonansy magnetycznego głowy.