Czy w okresie karmienia piersią można zrobić sobie tatuaż?

Witam serdecznie mam pytanie jestem matka karmiaca coreczka ma rok i 10 miesiecy czy jest mozliwosc podczas karmienia zrobienia tatuazu?.. Czy ma to jakis wpływ na pokarm i dziecko?.. Proszę o odp
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wykonanie tatuażu w okresie karmienia nie jest przeciwwskazane. Jedyne co może okazać się niekorzystne dla dziecka i matki to ewentualne zakażenie oraz stan zapalny powstały podczas i w wyniku tatuowania ciała. Polecam także artykuł o tatuażach. Co prawda mówi on o sytuacji gdy kobieta jest w ciąży ale mino to zachęcam.