Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w okresie karmienia piersią można zrobić sobie tatuaż?

Witam serdecznie mam pytanie jestem matka karmiaca coreczka ma rok i 10 miesiecy czy jest mozliwosc podczas karmienia zrobienia tatuazu?.. Czy ma to jakis wpływ na pokarm i dziecko?.. Proszę o odp
KOBIETA ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Wykonanie tatuażu w okresie karmienia nie jest przeciwwskazane. Jedyne co może okazać się niekorzystne dla dziecka i matki to ewentualne zakażenie oraz stan zapalny powstały podczas i w wyniku tatuowania ciała. Polecam także artykuł o tatuażach. Co prawda mówi on o sytuacji gdy kobieta jest w ciąży ale mino to zachęcam.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
niepotrzebne interwencje tego typu - uszkodzenie skóry nie są wskazane w czasie ciąży i karmienia piersią. Niewielki po zabiegowy odczyn zapalny dodatkowo obciąża organizm produkujący pokarm. Nie innych medycznych przeciwwskazań.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy