Czy w pierwszym dniu miesiączki można zajść w ciążę?

Mam bardzo skąpe miesiączki, trwają 2 do 4 dni co 28, 30 dni po prostu bardzo różnie.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Podczas miesiączki są dni niepłodne, dlatego zajście w ciążę jest bardzo mało prawdopodobne. Jeżeli miesiączki trwają krócej niż 1-2 dni, a utrata krwi jest wtedy mniejsza niż 30ml, można podejrzewać zaburzenia miesiączkowania. W związku z czym, jeżeli takie skąpe miesiączki, to nie jest pojedynczy epizod, proponuję wizytę u ginekologa w celu wykluczenia podczas badania usg przezpochwowego np. zmian zapalnych błony śluzowej macicy czy innych zmian organicznych, a w razie wskazań wykonanie badań hormonalnych - przede wszystkim stężenia prolaktyny, estrogenów, w razie wskazań pozostałych hormonów płciowych.

Tutaj znajdzie Pani artykuł, gdzie jest zamieszczonych więcej informacji, kiedy są dni płodne.

Serdecznie pozdrawiam!