Czy w podanej sytuacji możliwa jest ponowna operacja zaćmy?

Witam, mama (ma 71 lat) jest jedooczna i miała operację zaćmy ( 2,5 mies. temu) na to widzące oko, ponieważ zabieg był w ramach NFZ została założona soczewka jednoogniskowa do dali (lekarz nie poinformował nas, że w mamy przypadku lepsza byłaby soczewka wieloogniskowa, ponieważ mama ma wadę wzroku i astygmatyzm), po zabiegu mama widzi wyraźnie daleko ale w okularach natomiast bez okularów widzi dużo gorzej niż przed operacją, bardzo utrudnia jej to codzienne funkcjonowanie ponieważ musi co chwilę zmieniać okulary do bliży i do dali. Czy możliwa jest ponowna operacja aby wymienić soczewkę?

Kwalifikacja do zabiegu każdego zależy od wielu czynników, proponuję konsultację z prowadzącym leczenie okulistą. Pozdrawiam.