Czy w podanej sytuacji rtęć może znajdować się w otoczeniu?

Witam. Zbil mi się dzisiaj termometr rteciowy na podłogę. Zamiotlam cały pokój nie wiem czy wszystkie kuleczki sprzatnelam. A potem mylam podłogę wodą z detergentem do podłóg i wietrzyłam pokój. Wieczorem jeszcze raz umyłam podłogę. Śpię w tym pokoju z dzieckiem i boję się, że jeszcze jakieś kulki znalazły się pod duża szafa zabudowana ale pewnosci nie mam. Czy grozi to parowaniem tej rtęci czy możemy zachować spokój? Proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro jest to zabudowana szafa, mało prawdopodobnym jest, aby rtęć się tam dostała. Ważne jest odpowiednie wietrzenie pokoju - przez kilka dni proszę otwierać okna. Ilość z jednego termometru, skoro większość Pani sprzątnęła, nie powinna wpłynąć w żaden sposób na zdrowie.