Czy w przypadku Microgynon 21 ważna jest kolejność zażywania tabletek?

Witam, Od kilku dni przyjmuję tabletki antykoncepcyjne microgynon21, dopiero teraz zauważyłam, że zaczęłam je przyjmować w kolejności innej niż rozpisana z tyłu blistra. Wcześniej przyjmowałam Novynette i przy nich kolejność zażywania tabletek nie miała znaczenia. Czy w przypadku microgynon 21 jest tak samo? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, w przypadku Microgynon 21 jest tak samo, każda tabletka zawiera taką samą dawkę substancji leczniczej i kolejność ich przyjmowania jest dowolna.