Czy w przypadku niedoczynności tarczycy mogę w momencie starań o dziecko przyjmować dodatkowo jod?

Witam serdecznie. Od 12 lat leczę się na niedoczynność tarczycy i przyjmuję Letrox w tej chwili dawkę 75. Obecnie moje wyniki TSH FT3 i FT4 są w normie. Zaczynamy z mężem starania o dziecko i ginekolog zalecił mi zacząć już teraz stosowanie suplementów z kwasem foliowym i DHA. Większość takim suplementów dla ciężarnych i starających się o dziecko zawiera w swoim składzie JOD. Czy w przypadku niedoczynności tarczycy mogę w momencie starań o dzidziusia przyjmować dodatkowo jod????

Lek. Paweł Szadkowski

Jod zawarty w suplementach dla kobiety w ciąży, a jod promieniotwórczy to dwie zupełnie różne rzeczy. Może Pani przyjmować spokojnie suplementy.