Czy w przypadku przesunięcia godziny przyjmowania antybiotyku przez dziecko wystąpią jakieś skutki uboczne?

Witam. Synek 4,5 lat bierze antybiotyk Ospen co 8 godzin czy mogłabym mu jedna dawkę wieczorna przesunąć z godziny 22 o której musi wziąść na godzinę 21:15? Czy wystąpią jakieś skutki uboczne? Z góry dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Nie opisała pani dokładnej dawki, ale przesunięcie dawkowania na 45 min wcześniej nie powinno spowodować skutków ubocznych, czy utrudnić leczenia. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym.