Czy w RTG pokaże rozedmę płuc?

Dzidn dobry Paliłem 20 lat ponad 3 miesiące temu żuciłem palenie leczę się psychiatrycznie od 8 roku życia i od 3 miesięcy na tle psychicznym cały czas od rana do do wieczora wydmuchuje powietrze i od miesiaca mam niesamowite bóle w klatce piersiowej też w żebrach mam dusznosci saturacja spada do 90 procent automatyczna łapę powietrze bo mi czasami się tak zdaża ze brakuje mi powietrza mam bóle mięśni ze nie moge nic utrzymdc w rekach boję się że przez psychikę zrobiłem sobie rozedme płuc panie doktorze czy mogę zrobić sobie rtg pluc jak miałem robione 6 albo 7 rtg klatki piersiowej przodu a z bokami 8 albo 9 razy jeszcze miałem rtg kregoslupa to razem byłem naświetlany w tym roku 2022.r kolo14 razy z kręgosłupem.I chciałem za pytać czy mogę mieć zrobione rtg pluc bo kardiolog mi dala skierowanie jak można zrobić to chciałem się za pytać czy w rtg pokaże rozedme płuc bardzo proszę o odpowiedź

Dzień dobry,

wskazana stacjonarna lekarza specjalisty pulmonologa.

Najlepszym wyjściem z tej sytuacji opisanej przez Pana była by diagnostyka obrazowa rezonans magnetyczny.

Brak informacji czy jest Pan pod stałą opieką lekarza pulmonologa.

Z

Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym na temat rezonansu magnetycznego ze względu, że miał Pany tyle wykonanych zdjęć Rtg.

Pozdrawiam

\