Czy w taki sposób zajdę w ciążę?

Postanowiliśmy z mężem, że chcemy mieć dziecko. Ja mam 23 lata, a mąż 24. Nigdy przedtem nie współżyliśmy bez prezerwatywy, teraz się okazało, że mąż ma problem z utrzymaniem erekcji, gdy współżyjemy bez niej.
Stwierdził, że pójdzie do lekarza, ale trzeba długo czekać na swoją kolej, więc postanowił, że będzie się sam masturbował i natychmiast po wytrysku wprowadzi mi spermę palcem do pochwy.
Czy w taki sposób zajdę w ciążę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zdarza się poczęcie w opisanym przez Panią mechanizmie (zazwyczaj zresztą niepożądane). Idąc tym tropem rozumowania, można też wstrzykiwać nasienie do pochwy przy pomocy strzykawki.
Szansa na ciążę jest jednak zdecydowanie większa, gdy dochodzi do naturalnego, pełnego stosunku, z wytryskiem w pochwie. W ten sposób do dróg rodnych dostaje się bowiem dużo więcej nasienia i jest ono deponowane wyżej, dzięki czemu droga plemników do komórki jajowej jest krótsza. Daje to większe prawdopodobieństwo, że plemniki zachowają pełną żywotność i zdolność do zapłodnienia w momencie dotarcia do jajowodu, gdzie zwykle dochodzi do poczęcia.
Tak więc oczywiście mogą Państwo spróbować opisanej przez Panią metody, ale wizyta u specjalisty jest konieczna, gdyż Państwa szanse nie są duże (a poza tym nie mają Państwo przyjemności ze współżycia!).

Pozdrawiam serdecznie!