Czy w takiej sytuacji antykoncepcja została zachowana, czy może jest jakieś ryzyko ciąży?

Witam. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Powiedział że mogę zacząć brać w dowolnym cyklu ale ze trzeba się dodatkowo zabezpieczac. Tak też zrobiła, wzięłam tabletkę pierwsza w 16 dniu cyklu, tego samego dnia rozpoczęłam współżycie dodatkowo zabezpieczając się prezerwatywa bez wytrysku w środku. Czy w takiej sytuacji antykoncepcja została zachowana? Czy jest jakieś ryzyko ciąży?

Lek. Paweł Szadkowski

Prezerwatywa nie daje stuprocentowej pewności, podobnie tabletki rozpoczęte nie w pierwszym dniu cyklu. Pełne działanie antykoncepcyjne uzyska Pani po pierwszym cyklu. Natomiast najpewniej nie ma powodu do niepokoju.