Czy w tej sytuacji należy stosować dodatkową formę antykoncepcji?

Witam! Obecnie biorę Microgynon 21. Chciałabym przyspieszyć krwawienie o 4 dni. Czy jeżeli nie przyjmę 4 ostatnich tabletek, zrobię normalną 7-dniową przerwę i zacznę nowe opakowanie, to należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji?

Szanowna Pani, lepiej pominąć jedno krwawienie a więc nie robić 7 dniowej przerwy. Pozdrawiam Bytów