Czy w trakcie okresu można zajść w ciążę?

Czy w trakcie trwania okresu można zajść w ciążę?
Miesiączki mam regularne trwają 7 dni długość cyklu wynosi 28 dni. Wytrysk był dopochwowy. Czy istnieje szansa aby zajść w ciążę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W tym przypadku, zapłodnienie byłoby możliwe tylko jeśli do zbliżenia doszło ostatniego (siódmego) dnia miesiączki. Owulacja ma bowiem miejsce ok. 14 dni przed miesiączką (czyli w Pan przypadku 14 dnia cyklu) a plemniki żyją w drogach rodnych i zachowują zdolność do zapłodnienia maksymalnie 7 dni.

Pozdrawiam serdecznie!