Czy w tym opisie kręgosłupa jest coś niepokojącego?

Pytanie do neurologa. Z powodu bólów kregosłupa piersiowego wykonałem badanie TK tego odcinka ale że kontrola za 30 dni prosił bym o napisanie co mówi opis badania. Zachowowana lordoza odcinka lędżwiowego krędosłupa. Drobna,pośrodkowa protruza krążka międzykręgowego Th8/Th9, z uciskiem/modelowym worka oponowego. Zmiany przerostowe na przedniej krawędzi łuków kręgów Th6-Th7 wpuklające się dokanałowo, z uciskiem worka oponowego, graniczą z grzbietową powierzchnią rdzenia piersiowego, z miewielkim uciskiem, rdzenia. Nie stwierdza się cech stenozy wewnątrzkanałowej ani wewnątrzotworowej. Wielopoziomowo obniżone krążki miedzy kregowe od Th3/Th4 do Th6/Th7, z sugestią zmian degeneracyjnych. Objaw próżniowy w krążkach międzykregowych Th9/Th10 i Th11. Falisty zarys licznych blaszek granicznych trzonów, z guzkami Schmoria. Osteofitoza przednio-dwubocznych krawędzi trzonów. Przed wykonaniem badania TK lekarz neurochirurg po zbadaniu i z wykonanych wczesniej badań TK i MR kregosłupa szyjnego i lędźwiowego obecna wielopoziomowa dyskopatia i zmiany zwyrodnieniowe z powodu silnych bólów kregosłupa piersiowego zalecił wykonanie w/w badania. Mam 52 lata. Obecnie mam zleconą rehabilitację stałą, Czy w/w opis badania jest cos w nim niepokojącego?

Szanowny Panie, ze względu na występujące zmiany zwyrodnieniowe oraz wielopoziomową dyskopatię dochodzi do ucisku struktur nerwowych, stąd występują u Pana objawy bólowe. Serdecznie pozdrawiam