Czy w wieku 24 lat można mieć tętniaka mózgu?

Dzien dobry mam pytanie dotyczace tetniaka mozgu . U mnie w rodzinie nikt nie chorowal na takie cos czy jest mozliwosc zeby w wieku 24 lat miec tetniaka bardzo sie boje jakie badania mozna zrobic zeby wykluczyc c tetniaka mozgu , cisnienia nie mam bo mam zazwyczaj 122/72/75, jednie pale papierosy ale staram sie rzucic od czasu do czasu pobolewa mnie glowa ale niewiem czy to nie jest wnikiem ze naczytalam sie na internecie o tym za duzo i duzo mysle o tym i dlatego . prosze o szybka odpowiedz dziekuje.

Szanowna Pani

Tętniaki mózgu nie koniecznie są dziedziczne, można je stwierdzić za pomocą badań diagnostycznych tj. tomografię komputerową głowy naj lepiej z kontrastem, pozdrawiam.