Czy w wynikach wycinków może wyjść rak?

Kobieta 24 lata Witam...dziś po zrobieniu gastroskopi okazało się ze mam gojaca sie nadzerke z której pobrano wycinek do badań..test na helicobacter pozytywny...diagnoza: nadzerkowe zapalenie blonny śluzowej części przedodzwiernikowej zoladka..mam również jelito drażliwe jestem bardzo nerwowa i załamana wynikiem...czy w wynikach wycinkow może wyjść rak? Czy ta diagnoza jest bardzo powazna?

Lek. Paweł Szadkowski

Taki opis nie jest charakterystyczny dla raka, ale dopiero wynik histopatologiczny będzie mógł wykluczyć to rozpoznanie. W Pani wieku nadżerkowe zapalenie błony śluzowej jest raczej spowodowane infekcją H.pylori. Proszę się nie niepokoić.