Czy w wyniku badania prenatalnego mogło dojść do uszkodzenia płodu?

Witam Dzisiaj byłam na badaniach prenatalnych 13 tydzień, badanie nie było na pełny pęcherz,USG wykonano przez brzuch. Lecz lekarz dosyć mocno przyciskał głowice do brzucha, czasami aż zabolało,czy po takim przyciskaniu mógł coś uszkodzić lub może dojść do pęknięcia pęcherza płodowego? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Takie badanie nie wpływa w żaden sposób na rozwijający się płód.