Czy w wyniku pominięcia tabletki jest ryzyko, że zaszłam w ciążę?

Witam od 5 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Z ostatniego blistra nie zażyłam 3 ostatnich tabletek gdyż musiałam pilnie wyjechać i nie wzielam ich ze sobą. Kolejne opakowanie mogę zacząć dopiero 10 dnia od ostatniej tabletki. W czasie przerwy 7 dnia wspolzylam z chłopakiem i skończył we mnie. Czy jest ryzyko ciąży? Kiedy mogę zacząć kolejne opakowanie?

Lek. Paweł Szadkowski

W opisanej sytuacji ochrona mogła nie zostać zachowana i istnieje ryzyko ciąży. Należy wykonać test ciążowy. Kolejne opakowanie może Pani zacząć w dowolnym dniu, jednak w takiej sytuacji działanie nie będzie pełne od 1 dnia stosowania i przez pierwsze opakowanie warto stosować dodatkową ochronę.