Czy w wyniku skoku z dużej wysokości, może dojść do przepukliny pachwinowej?

Szanowni Państwo. Czy w wyniku skoku z dużej wysokości, może dojść do przepukliny pachwinowej?

Lek. Paweł Szadkowski

Podstawowym czynnikiem mogącym doprowadzić do rozwoju przepukliny jest osłabienie ściany jamy brzusznej. Duże, nagłe przeciążenie lub wysiłek (prowadzące do zwiększonego ciśnienia w jamie brzusznej) może prowadzić do pojawienia się przepukliny. Zwykle jednak nie jest to jej pierwotną przyczyną, a raczej nałożeniem się odpowiednich czynników na wcześniejsze zmiany (skłonności anatomiczne). Jeśli ma pan wątpliwości co do swojego stanu sugeruję udać się do chirurga ogólnego.