Czy w wyniku tej choroby można stracić wzrok?

Witam! Mama mojego narzeczonego ma dystrofię czopkowo pręcikową, nie wiem an jakiej zasadzie lekarz postawił diagnozę, ani jakie badania wykonała. Stąd mam kilka pytań. Jakie badania trzeba wykonać by mieć 100% pewności? Czy choroba ta jest rzeczywiście nieuleczalna, czy prowadzi do całkowitej slepoty i czy istnieje możliwość by nagle utraciła wzrok, czy choroba postępuje stopniowo?

Szanowna Pani, jest to dość rzadka choroba. Najlepiej będzie jak omówią Państwo swoje wątpliwości z okulistą