Czy w związku z tym jest podstawa żeby wykonać TK głowy?

Dzień dobry, będę wdzięczny za opinie na ten temat. W sobotę rano 02.12 doświadczyłem zdarzenia, które skutkowało uderzeniem w glowe - bliżej czubka głowy, można powiedzieć centralna część. Uderzenie powstało na skutek upadku, jednak po uderzeniu nie nastąpiła utrata przytomności lub inne objawy typowe dla wstrzasu mózgu. I tak naprawdę wszystko wydaje się w porządku, jednak jestem tez hipochondrykiem i jestem przewrażliwiony na punkcie zdrowia. Jedynie co odczuwam na skutek uderzenia to miejscowy bol glowy. W międzyczasie minęły dwie noce, które przespałem, a innych objawow nie doświadczyłem. Czy w związku z tym jest podstawa żeby wykonać TK głowy dla pewności, że wszystko w porządku? Z góry dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 5 miesięcy temu

Piotr Jurczyk

Dzień dobry. O ile upadek nie nastąpił z wysokości >1m lub upadku z >5 schodów to prawdopodobieństwo, zmian pourazowych jest niskie.