Czy waga 66 kg kobiety 23-letniej przy wzroście 169 cm jest prawidłowa?

Witam, czy waga - 66 kg kobiety 23-letniej przy wzroście 169 cm jest prawidłowa ? Dodam, Ze regularnie uprawiam sport (tbc- 2x w tygodniu po 1h, pilates - 2/3 x w tygodniu po 1h ), jem 4 posiłki dziennie, nie jem słodyczy, nie jem po 19 i pije 2l wody dziennie, a mam cellulitis i nie jestem zadowolona ze swojego wyglądu, od czego moze to zależeć ? Wydaje mi sie, ze robię wszystko dobrze a moja figura odbiega od wymarzonego ciała, dziękuje.

Ma Pani prawidłową masę ciała i prowadzi zdrowy tryb życia. Można się jeszcze przyjrzeć diecie pod kątem ilości warzyw. Tzw cellulit czasami wynika nie z nadwagi, ale z osobniczych skłonności organizmu, i wtedy nie uznajemy go za patologię tylko odmianę normy. Być może rozwiązaniem będzie medycyna estetyczna.
Czasami zmiana podejścia/środowiska powoduje, że wymarzony obraz ciała zaczyna pozwalać na drobne niedoskonałości.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, proszę wykonać analizę składu ciała. Waga wygląda na prawidłową, ale dowie się Pani ile z tego jest tkanki tłuszczowej, a ile mięśniowej. Pozdrawiam

Pani BMI wynosi 23,1 z czego wynika, że Pani waga jest prawidłowa. Cellulitis jest problemem estetycznym kobiet, wiele go ma nawet odżywiając się prawidłowo. Mogę polecić na partie objete cellulitisem masaż Bańką Chińską dzięki któremu skóra jest bardziej jędrna, sprężysta, poprawia ukrwienie i wzmacnia strukturę skóry zapobiegając jej wiotczeniu oraz pomaga w likwidacji "pomarańczowej skórki". Proszę jednak pamiętać, że prawidłowo wykonany masaż nie powiniem pozostawić siniaków na Pani ciele. Pozdrawiam.