Czy waga ma wpływ na miesiączkę?

Czy waga moze miec zwiazek z tym ze okresu nie bedzie ? Czy jesli waze 45 kg przy wzroscie 1,54 moge niedostac miesiaczki ?

Małgorzata Panek

Zbyt niska masa ciała może spowodować brak miesiączki, szczególnie gdy BMI jest poniżej 18,5.
W razie braku miesiączki wtórnej lub też nie wystąpienia miesiączki w ogóle, proszę zgłosić się do ginekologa, celem dalszej diagnostyki.
Pozdrawiam