Czy waga mojego syna po urodzeniu jest prawidłowa?

Witam, mój synek waży 8,5 kg i ma 75 cm. Urodził się w 34 tygodniu, waga urodzeniowa 2560. Martwię się czy nie waży zbyt mało.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani kiedy się syn urodził, więc nie wiem, ile ma teraz miesięcy. Przyjmuje się, że dziecko do 6 miesiąca prawidłowo przybierające niemowlę podwaja masę urodzeniową, a do 11 miesiąca potraja. Czyli Pani syn powinien w 6 miesiącu ważyć ok. 5kg, a w 11 miesiącu około 7,5-8kg.