Czy warto już zrobić test krwi?

Witam - mam 29 lat, pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 4 luty (cykle 31 dni). Odbylam stosunek 21 lutego. Do chwili obecnej nie dostałam miesiączki, testy z moczu wychodzą negatywnie. Czy warto wykonać już test z krwi, określający czy jestem w ciąży, czy nie? Od 2 lat mam regularne cykle, dlatego umieram z ciekawości:)) Pozdrawiam

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

W sytuacji, gdy testy ciążowe płytkowe dały wynik negatywny kilkukrotnie, wykonywanie oznaczenia ilościowego hormonu beta-HCG we krwi mija się z celem. Związane jest to z tym, że testy z moczu polegają na jakościowej ocenie tego hormonu, stąd jeśli nie wykrywa się ich obecności, nie warto oceniać jego ilości.

Zapewne nie jest Pani w ciąży, a opóźnienie miesiączki związane jest z czym innym, np. stresem, przebytą infekcją.
Jeśli miesiączka nie będzie nadal się pojawiać, proszę zgłosić się na badanie do swojego ginekologa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.