Czy warto kupić masażer w przypadku żylaków nóg?

Witam. Mam na jednej z nóg dość duże żyłki. W lecie jest mi bardzo ciężko poradzić sobie z opuchlizna i doskwierajacym bólem. Zastanawiam się nad kupnem masazera firmy sanitas. Proszę o informacje czy mogę taki masażer stosować i ewentualnie z kim powinnam to skonsultowac

Lek. Paweł Szadkowski

Może pani skonsultować się z chirurgiem naczyniowym lub ogólnym. Przy niewydolności żylnej najlepiej wspomagać się rajstopami/podkolanówkami kompresyjnymi (dostosowanymi do stopnia niewydolności). Regularny wysiłek fizyczny również powinien przynieść korzyści.