Czy warto ryzykować porodem naturalnym?

Jestem po dwóch poronieniach indukowanych i zakończonych łyżeczkowaniem (9 tc i 10 tc). Obecna ciąża 31 tc na Clexane 0,4 ml. Podczas ostatniego USG mój lekarz prowadzący odkrył u mnie dodatkowy płat łożyska ulokowany na przedniej ścianie. Czy warto ryzykować porodem naturalnym, czy ze względu na problemy z krzepliwością krwi oraz ryzykiem naczyń przodujących poddać się cesarskiemu cięciu? Przypadek dwupłatowości łożyska jest podobno dość rzadki dlatego zależy mi na opinii jak najwięcej specjalistów.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ostateczną kwalifikację do sposobu porodu przeprowadza lekarz tuż przed porodem. Lecz ciąże wysokiego ryzyka najbezpieczniej jest rozwiązać przez cięcie cesarskie.